2014 - den 5

2014 - Aktuality ze Švýcarska - 5. den

(z deníku paní učitelky Vichrové)

Tak dneska píšu ze Švýcarska naposled - zitra až přejedeme hranice, tak zavolame. Dneska jsme byli celý den v Thunu - prohlédli jsme si hrad, jeli jsme na takových specialních vozítkach a stříleli jsme z kuše na historické střelnici. Děti pak hrály se svými partnery hru ve měste - dostaly list s vyfocenými místy v Thunu a s úkoly, podobně jako když byli Švycari v Táboře. No a pak jsme měli cas na nakupovani :-)

Thunsky hrad - je hezký nejen zvenku :-) Provazela nás paní původem z Čech, takže jsme nemusely tlumočit a byla opravdu dobrá. Prohlidka byla částecně interaktivní - děti si mohly zkusit drátěnou košili, helmu, dostaly svačinu u středověce prostřeného stolu, měřili jsme hloubku studny metrem se závažim ...

Teď se chystáme na závěrečnou večeři a děti budou mít párty v klubu. (Budou tam s nimi švýcarští učitelé a my se na ně taky podíváme.)

Všichni ale budeme muset skončit včas, protože únava narůstá a ráno v 7 odjíždíme :-(