2012 - Aktuality ze Švýcarska - 2. den

Dnes jsou děti v rodinách a mají svůj program. Mohu vám pouze napsat, co jsme zažili my učitelé. O dětech nic nevíme. Pokud během dne nikdo nevolá, je to známka toho, že jsou všichni v pořádku a bez problémů. Dnešní den nás přivítal nádhrným počasím. Projeli jsme se největší místní lodí po Thunském jezeře z Thunu až do Interlakenu. Výhled na hory kolem jezera byl úžasný. Z Interlakenu jsme vystoupali zubačkou do výšky téměř 2000 metrů na kopec za městem, Schynige Platte. Zde se nám naskytl nádherný pohled na okolní alpské velikány, především na jednu z nejvyšších hor Evropy, Jungfrau. Prohládli jsme si místní alpskou zahradu plnou horských kytek. Krásné počasí se změnilo během pár minut na vytrvalý déšť a nulovou viditelnost. To už nám ale nevadilo, neboť jsme se vraceli domů. Večer jsme úspěšně ubytovali i poslední cestovatelku Eriku, která dorazila až dnes. Zítra nás čeká den ve škole - nějaké učení pro žáky, sportovní zápolení ČR x Švýcarsko, nácvik společné písně a odpoledne hlavní město Švýcarska - Bern. Takže opět zítra.