Aktuality ze Švýcarska 1

2012 - Aktuality ze Švýcarska - 1. den

Chceme se s vámi podělit o zážitky z našeho pobytu ve Švýcarsku u našich přátel v Thierachernu.

Odjeli jsme v neděli v 6.00 hodin ráno. Překvapivě jsme místo směru na západ nabrali směr Měšice - depo společnosti Comett. Tam nám v dílnách upevnili nějaký kus plastu v zavazadlovém prostoru. Pak jsme vyrazili. Po poslední zastávce na českém území ve Strážném následoval nekonečný a nudný úsek německých dálnic. Nuda některé cestovatele zmáhal tak, že, cituji: "Jsem už nudou čtyřikrát usnul". Snad trochu pomohl film. Když jsme se přiblížili k Bodamskému jezeru a později na švýcarské území, bylo už na co koukat. Před Curychem jsme se ocitli v zácpě a děvčata objevila tradiční hru cestovatelů určitého věku - mávání na auta jedoucí vedle nás (spíše posunující se). Letos jsme asi trhli rekord, protože první otázka typu "Kdy už tam budem?" se ozvala asi 160 km před cílem. Většinou to bývá už těsně po překročení našich hranic. Pak už nás začaly vítat hory. S blížícím se Thierachernem stoupalo napětí a tep mnohých žáků. Přivítání bylo bouřlivé a velmi srdečné. Děti se rozjely do rodin a neděle je v jejich režii. Co kdo dělal a kde byl, vám neřeknu, neboť je uvidím až v pondělí ve škole.