2012 - Aktuality ze Švýcarska - 3. den

Dnes ráno jsme od sobotního večera poprvé viděli naše děti. Začínali jsme totiž ve škole. Někteří žáci přijeli statečně na kole, někteří byli do školy dovezeni. Dojmy z neděle vesměs pozitivní, mnozí absolvovali zajímavé výlety i koupání.

Ve škole nás čekala hodina mezinárodního česko - švýcarského kvízu,při kterém se všchni něco dozvěděli o té druhé zemi. Následovalo sportování. Bohužel déšť nás uvěznil ve škole a proto nově vytvořené dívčí fotbalové družstvo nemohlo zúročit svoji intenzivní přípravu. Florbal jsme prohráli, basket taky, ale voljbal, to byla podívaná. Naše holky drtivě zvítězily.

Odpoledne jsme absolvovali návštěvu Bernu s výkladem a v poměrně svižném tempu. Kromě památek zbyl čas i na rozchod. Tradičně někteří nezklamali a změřili své síly s tryskající fontánou na náměstí před parlamentem.

Den jsme zakončili kulturním vystoupením ve škole, kde se sešli rodiče švýcarských dětí. Z našich dětí se předvedly mažoretky, následovalo společné zpívání jedné české písně, jedné švýcarské a jedné anglické. Švýcarské děti nám představily své hudební vystoupení školní kapely. Byl to velmi náročný a velmi pestrý den. Zítra nás čeká výlet, ale jelikož jsem nechal program v autobuse, tak vám teď neřeknu kam. Tak zase zítra.

PS: Nevím proč, ale nefungují náhledy obrázků. Obrázky si prohlédnete kliknutím na úvodní foto a potom DALŠÍ.