Co se dělo o prázdninách

Co se dělo o prázdninách

Základní a mateřská škola 9. května Sezimovo Ústí:

PŘÍMĚSTSKÝ LETNÍ TÁBOR 2012

Přestože sotva začaly letní prázdniny, lavice naší základní školy byly opět plné. Tentokrát tu však na děti nečekala matematika, český jazyk a angličtina, nýbrž hry, výlety a spousta zábavy! Druhý ročník příměstského letního tábora se i letos vydařil. A co všechno děti zažily?

Kromě toho, že děti si zahrály spoustu nejrůznějších her, věnovaly se taktéž výtvarným pracem – vyráběly fotorámečky, alba, růže z papíru a vybarvovaly omalovánky. Jelikož nám přálo i počasí, byli jsme hned na čtyřech výletech. První výlet nás zavedl do Vesce u Soběslavi, kde nás přivítali místní dobrovolní hasiči, kteří nám připravili prohlídku hasičské zbrojnice. Ve Vesci jsme navštívili i klasické venkovské stavení, kde děti obdivovaly krávy s telátky, prasata, králíky, slepice, koně a další hospodářská zvířata. Druhý byl výlet do Tábora. Prohlédli jsme si starou část města a podzemí plné strašidel. Ve čtvrtek jsme pěšky vyrazili na Kozí hrádek, opekli si buřtíky a zazpívali si u ohně písničky za doprovodu kytary. Poslední den jsme vyrazili do Bechyně. Nejvíce nás bavila cesta „Elinkou“ a papoušci a kozy v zámecké zahradě.

Děti si všech pět dní velmi užily a my, pedagogický dozor, taktéž. Těšíme se na další rok a věříme, že se shledáme jak s tvářemi známými, tak i s dětmi, které příměstský tábor vyzkouší poprvé. Takže – za rok nashledanou na Příměstském letním táboře 2013!

 

LETNÍ KURZ ANGLICKÉHO JAZYKA 2012

V červenci většina dětí tráví prázdniny u dědečka a babičky, u moře, na horách, na koupališti,… Ale některé děti jeden prázdninový týden strávily ve škole. A proč? Aby se hravou a zábavnou formou zlepšily v anglickém jazyce!

Kurz angličtiny nejdříve absolvovaly děti ze čtvrtých a pátých tříd. Každý den byl zaměřen na jiné téma: Family, Animals, Music, The World around us, Games. Poslední den byl plný soutěží a her a děti mohly uplatnit a vyzkoušet vše, co se za předešlé čtyři dny naučily. Kurz byl zaměřen především na konverzaci a rozšiřování slovní zásoby.

Další týden patřil dětem od první do třetí třídy. Děti byly šikovné a za čtyři dny se stihly naučit vše týkající se rodiny, zvířat, zopakovaly si dny v týdnu, měsíce, roční období, barvy a čísla. Celé čtyři dny probíhala bodovací soutěž družstev a poslední den bylo vyhlášeno družstvo vítězné. Děti se nejen něčemu novému přiučily, ale i si zasoutěžily a pobavily se – tak to má zkrátka o prázdninách být!

Aktuality

Zápis do 1. třídy

21.2.

se uskuteční ve středu 11. dubna a ve čtvrtek 12. dubna 2018, vždy od 10.00 do 17.00.

Projekt pro předškoláky

25.10.

20. 3. 2018 od 16. 30 začíná třetí díl projektu pro předškoláky "Nebojte se velké školy"..

Rozvrhy na školní rok 2017/2018

3.9.

Byly zveřejněny rozvrhy na školní rok 2017/2018

Prázdninové aktivity školy 2017

28.4.

informace o kurzech, táborech, přihlášky ke stažení

Rodiče vítáni

31.10.

Získali jsme značku Rodiče vítáni, která je udělována školám, které splňují kritéria partnerské a přátelské komunikace.

Přihlášky

30.8.

V dokumentech ke stažení najdete přihlášku do ZŠ, přihlášku do MŠ, přihlášku ke stravování a další dokumenty.

Včely ve škole

14.6.

Dne 16. května 2012 se do školy po mnoha letech opět vrátily včely.

Smlouva s rodiči

27.2.

Naše škola se účastní projektu MŠMT "Ověřování individuálních výchovných plánů", tzv. smlovy s rodiči. Více v projektech.