Bílá hora

Mladí historici na Bílé hoře

Základní a mateřská škola 9. května Sezimovo Ústí:

Dne 17. září se konala tradiční rekonstrukce bitvy na Bílé hoře. Pravda: Už jenom to, že  organizátoři akce s ohledem na zdraví dnešních šermířů, antedatují samotnou rekonstrukci zhruba o dva měsíce kupředu…. Zkrátka: My jsme byli opět u toho, díky paní učitelce Vichrové jsme se již tradičně dostali do zákulisí bitevního kolbiště, mnozí – jak napovídá foto – si zkusili zahrát si na pikenýry, následně si mohli vystřelit z arkebuzy či muškety nebo jen prostě ochutnat střelný prach – snad s příchutí citrusových plodů..
Prostě, v sobotu 17. září pravděpodobně skončilo léto a my si nemohli počasí vynachválit. I kronikář Wenceslaus Lutra Lutra (Václav Vydra), který v sobotu vše na místě zaznamenal, byl příjemně překvapen slunným odpolednem. Oproti tomu neděle prý ukázala Bílou horu v reálu. Byla zima, mlha, neviditelno, zhruba jako onoho 7. listopadového dne roku šestnáctistého dvacátého.
To se však nás již netýkalo, převaha žáků z 8. A, a část milovníků historie ze 7. a 6. A si přišla na své právě díky poslednímu letnímu dnu, dobrému jídlu a příjemnému doprovodnému programu akce. Na své si přišli i páni učitelé Peroutka a Mengler při ochutnávce medoviny, což trochu zmírnilo zklamání, neboť ani letos příslušníci českých stavů nevyhráli. Inu, jak říkám: „Rodiče vítáni…!“

Jaroslav Mengler

Aktuality

Zápis do 1. třídy

21.2.

se uskuteční ve středu 11. dubna a ve čtvrtek 12. dubna 2018, vždy od 10.00 do 17.00.

Projekt pro předškoláky

25.10.

20. 3. 2018 od 16. 30 začíná třetí díl projektu pro předškoláky "Nebojte se velké školy"..

Rozvrhy na školní rok 2017/2018

3.9.

Byly zveřejněny rozvrhy na školní rok 2017/2018

Prázdninové aktivity školy 2017

28.4.

informace o kurzech, táborech, přihlášky ke stažení

Rodiče vítáni

31.10.

Získali jsme značku Rodiče vítáni, která je udělována školám, které splňují kritéria partnerské a přátelské komunikace.

Přihlášky

30.8.

V dokumentech ke stažení najdete přihlášku do ZŠ, přihlášku do MŠ, přihlášku ke stravování a další dokumenty.

Včely ve škole

14.6.

Dne 16. května 2012 se do školy po mnoha letech opět vrátily včely.

Smlouva s rodiči

27.2.

Naše škola se účastní projektu MŠMT "Ověřování individuálních výchovných plánů", tzv. smlovy s rodiči. Více v projektech.