Třídy 5. A a 5. B u hrobky E. Beneše

Pietní akt u hrobky E. Beneše aneb Naši žáci byli při tom

Základní a mateřská škola 9. května Sezimovo Ústí:

Dne 3. září se konal v Sezimově Ústí pietní akt u hrobky druhého československého prezidenta dr. Edvarda Beneše. Naše škola odnepaměti přispívá květinovou vzpomínkou vždy na narozeniny a úmrtí pana prezidenta. Letos jsme prvně vzali s sebou žáky, tentokráte pátých ročníků, kteří mohli na vlastní oči spatřit čelní představitele naší republiky, jak za tónů hudby hradní stráže kladou věnce k prezidentově hrobce.

Žáci zahradu Benešovy vily navštívili dnes v rámci předmětu Člověk a jeho svět. Mnohokrát můžeme vykládat o státních symbolech, učit o funkci hradní stráže a popisovat jejich uniformy - vlastní zkušenost je stejně nejcennější. Žáci viděli mnoho důležitých lidí zúčastnili se vlastního pietního aktu jako jediní diváci školního věku, vyzkoušeli si, jak se chovat při hymně v takovéto situaci a tázaní dokonce odpověděli správně zvídavému novináři na všetečné otázky.

Velké poděkování patří Adamu Starému a Anetce Vincenc za to, že reprezentoavli naši školu v průvodu s panem ředitelem Peroutkou a bývalou paní ředitelkou Hojsákovou a  všem přítomným žákům za vzorné chování v zahradě vily, neboť samotné kladení věnců a projevy řečníků zabraly v dnešním poměrně chladném dni téměř hodinu.

 

                                                                                                                                                                     J. Mengler

 

Aktuality

Rozvrhy na školní rok 2019/2020

29.8.

Byly zveřejněny rozvrhy na školní rok 2019/2020

Zápis do 1. třídy

1.3.

se uskuteční ve středu 3. dubna a ve čtvrtek 4. dubna 2019, vždy od 10.00 do 17.00.

Den otevřených dveří

6.12.

v sobotu 15. 12. 2018 zveme všechny rodiče současných i budoucích školáků do školy.

Prázdninové aktivity školy 2017

28.4.

informace o kurzech, táborech, přihlášky ke stažení

Rodiče vítáni

31.10.

Získali jsme značku Rodiče vítáni, která je udělována školám, které splňují kritéria partnerské a přátelské komunikace.

Přihlášky

30.8.

V dokumentech ke stažení najdete přihlášku do ZŠ, přihlášku do MŠ, přihlášku ke stravování a další dokumenty.

Včely ve škole

14.6.

Dne 16. května 2012 se do školy po mnoha letech opět vrátily včely.

Smlouva s rodiči

27.2.

Naše škola se účastní projektu MŠMT "Ověřování individuálních výchovných plánů", tzv. smlovy s rodiči. Více v projektech.