adventní vídeň 2016

Adventní Vídeň

Základní a mateřská škola 9. května Sezimovo Ústí:

 

            První zastávka byla Schöbrunn, kde jsme si prohlédli zámek, prošli se parkem jako šlechtici a vystoupali ke Glorietu, odkud jsme měli díky slunečnému počasí překrásný výhled na celou Vídeň. Za „náročný“ výstup jsme se pak odměnili na zámeckém vánočním trhu.

            Poté jsme se přemístili do historického centra Vídně. Prošli jsme sídlem habsburských císařů i dnešního rakouského prezidenta - Hofburgem. Nakoukli jsme do stájí lipicánů a nejluxusnější ulicí nádherně svátečně vyzdobenou jsme došli k dominantě Vídně – Stephansdomu. Rozplývali jsme se nad dortem u Café Sacher, nakoupili pár vánočních dárečků v nejznámější vídeňské ulici  Mariahilfer Straße a prohlédli jsme si budovy přírodovědného a uměleckého muzea, vídeňského parlamentu, divadla a radnice.   

Po čtvrté hodině se celá Vídeň vánočně rozzářila. Zbývající čas jsme proto strávili na kouzelně nasvícených vánočních trzích na Maria-Theresien Platz a Rathausplatz, kde jsme si užívali příjemnou atmosféru blížících se Vánoc.

 

Petra Kasalová

Aktuality

Rodiče vítáni

31.10.

Získali jsme značku Rodiče vítáni, která je udělována školám, které splňují kritéria partnerské a přátelské komunikace.

Přihlášky

30.8.

V dokumentech ke stažení najdete přihlášku do ZŠ, přihlášku do MŠ, přihlášku ke stravování a další dokumenty.

Včely ve škole

14.6.

Dne 16. května 2012 se do školy po mnoha letech opět vrátily včely.

Smlouva s rodiči

27.2.

Naše škola se účastní projektu MŠMT "Ověřování individuálních výchovných plánů", tzv. smlovy s rodiči. Více v projektech.