beseda sonka

Beseda s Martinem Šonkou

Základní a mateřská škola 9. května Sezimovo Ústí:

Ve čtvrtek 12. ledna 2017 jsme měli možnost besedovat s Martinem Šonkou, mistram Evropy v akrobatickém létání a účastníkem nejprestižnější světové letecké soutěže Red Bull Air Race. 

Děti měly možnost shlédnout jedinečné záběry z kabiny leteckého speciálu, který Martin Šonka používá při soutěžích. Jeho vyprávění o tom, jak se dostal k létání a o jeho zážitcích ze soutěží či z působení v armádě byly pro všechny žáky velmi zajímavé. Martin Šonka trpělivě odpovídal na dotazy dětí, které zajímalo úplně všechno kolem létání. Následné společné fotografie tříd či jednotlivců a následná autogramiáda byla vyvrcholením celé akce.

Rád bych touto cestou poděkoval Martinu Šonkovi za to, že si na nás udělal čas a že mohl dětem i dospělým přiblížit pro většinu z nás úplně vzdálený svět leteckého pilota a akrobata. Určitě mu budeme držet palce v nadcházející sezoně a budeme velmi rádi, když se mu podaří nějaký pěkný výsledek.

Petr Peroutka

Aktuality

Rodiče vítáni

31.10.

Získali jsme značku Rodiče vítáni, která je udělována školám, které splňují kritéria partnerské a přátelské komunikace.

Přihlášky

30.8.

V dokumentech ke stažení najdete přihlášku do ZŠ, přihlášku do MŠ, přihlášku ke stravování a další dokumenty.

Včely ve škole

14.6.

Dne 16. května 2012 se do školy po mnoha letech opět vrátily včely.

Smlouva s rodiči

27.2.

Naše škola se účastní projektu MŠMT "Ověřování individuálních výchovných plánů", tzv. smlovy s rodiči. Více v projektech.