cyklisté ve škole

Malí cyklisté

Základní a mateřská škola 9. května Sezimovo Ústí:

Na páteční dopoledne si děti z kroužku dopravní výchovy připravily pro své kamarády z 1. – 5. třídy malou školní dopravní soutěž. Protože počasí nepřálo pobytu venku, přemístili se k tělocvičně, kde probíhala zkouška z jízdy zručnosti. Každý si mohl vyzkoušet kroužit slalom mezi kuželi či projíždět brankou bez dotyku řídítek.

V hale zkoušely děti zásady první pomoci – ošetřovaly odřené koleno nebo naražený kotník. Poznávaly základní dopravní značky a psaly kvízy a testy z pravidel silničního provozu. Na mapě měly rozlišit nebezpečné a správné situace.

To že se všichni jak pořadatelé tak i soutěžící bavili, bylo vidět celé dopoledne na atmosféře, která zde vládla. Cyklisté z kroužku zjistili, že je nejen těžké se soutěže zúčastnit a vyhrávat, ale též i takovou soutěž připravit. Byli jsme všichni unaveni možná víc jak po okresní soutěži! O to více nás potěšila slova uznání od spolužáků i od učitelů. Zvláště, když si cyklisté vše sami vymysleli a připravili! Za to jim patří velké poděkování a uznání nás všech.

Pavla Lenzová, Tereza Laštovičková

Aktuality

Rodiče vítáni

31.10.

Získali jsme značku Rodiče vítáni, která je udělována školám, které splňují kritéria partnerské a přátelské komunikace.

Přihlášky

30.8.

V dokumentech ke stažení najdete přihlášku do ZŠ, přihlášku do MŠ, přihlášku ke stravování a další dokumenty.

Včely ve škole

14.6.

Dne 16. května 2012 se do školy po mnoha letech opět vrátily včely.

Smlouva s rodiči

27.2.

Naše škola se účastní projektu MŠMT "Ověřování individuálních výchovných plánů", tzv. smlovy s rodiči. Více v projektech.