Devataci voli prezidenta

Deváťáci volí prezidenta ČR

Základní a mateřská škola 9. května Sezimovo Ústí:

V pátek 12. ledna je první den volby prezidenta ČR. V rámci výchovy k demokracii jsme připravili pro žáky 9. tříd školní projekt s názvem "Deváťáci volí prezidenta". Využili jsme situace, že máme ve škole oficiální volební místnost. Žáci si tak "naostro" vyzkouší, jaké to je, když mohou rozhodovat ve volbách o hlavě státu. Každý se bude muset prokázat průkazem totožnosti (OP, pas). Pokud někdo tyto doklady nemá, vydá mu škola voličský průkaz. Vše bude probíhat stejně jako u normálních voleb.

Chceme tímto projektem ukázat žákům prakticky, jak to při volbách chodí, jaká jsou pravidla, jak se následně hlasy sčítají, atd. Jedná se o jakési praktické završením vzdělávacího bloku, v němž se žáci o této problematice uči teoreticky v rámci občanské výchovy.

Během jedné vyučovací hodiny se uskuteční obě kola prezidentských voleb, takže již v pátek budeme znát novou hlavu státu, kterou si zvolili naši deváťáci.

Aktuality

Rodiče vítáni

31.10.

Získali jsme značku Rodiče vítáni, která je udělována školám, které splňují kritéria partnerské a přátelské komunikace.

Přihlášky

30.8.

V dokumentech ke stažení najdete přihlášku do ZŠ, přihlášku do MŠ, přihlášku ke stravování a další dokumenty.

Včely ve škole

14.6.

Dne 16. května 2012 se do školy po mnoha letech opět vrátily včely.

Smlouva s rodiči

27.2.

Naše škola se účastní projektu MŠMT "Ověřování individuálních výchovných plánů", tzv. smlovy s rodiči. Více v projektech.