Jedeme do Švýcarska

Jedeme do Švýcarska

Základní a mateřská škola 9. května Sezimovo Ústí:

V sobotu 2. 6. 2012 odjedou žáci naší školy společně s žáky sousední školy do partnerské obce Thierachern ve Švýcarsku. Švýcarské děti u nás byly koncem dubna, vytvořila se nová přátelství a mnozí žáci se už nemohou dočkat svých nových kamarádů pod Alpami. Co nás čeká zatím nevíme. Konkrétní program, který mají pro nás naši přátelé připravený, se dozvíme až na místě. Nejprve nás v sobotu čeká 12 hodin jízdy autobusem. Neděli stráví děti v rodinách, v nichž jsou ubytovány. V pondělí se podíváme do tamní školy, na výuku, trochu si zasportujeme a zasoutěžíme. Tradičně bývá připravena exkurze do sýrárny či čokoládovny, prohlídka hlavního města Bernu, možná výlet na vrcholky hor (podle počasí), projížďka po jezeře v Thunu a další. Jsme rádi, že tato spolupráce škol a měst, která začala v 90. letech, stále trvá. Děti si mohou na vlastní kůži vyzkoušet cizí jazyk v praxi, mohou poznat jiné zvyky, jinou přírodu. Mohou navázat nová přátelství, která v dnešní době moderních komunikačních technologií mohou vydržet dlouho. A to má smysl.

Aktuality

Rodiče vítáni

31.10.

Získali jsme značku Rodiče vítáni, která je udělována školám, které splňují kritéria partnerské a přátelské komunikace.

Přihlášky

30.8.

V dokumentech ke stažení najdete přihlášku do ZŠ, přihlášku do MŠ, přihlášku ke stravování a další dokumenty.

Včely ve škole

14.6.

Dne 16. května 2012 se do školy po mnoha letech opět vrátily včely.

Smlouva s rodiči

27.2.

Naše škola se účastní projektu MŠMT "Ověřování individuálních výchovných plánů", tzv. smlovy s rodiči. Více v projektech.