Mikuláš ve škole

Uhlí nebo bonbóny? Tradiční Mikuláš 5. 12. ve škole

Základní a mateřská škola 9. května Sezimovo Ústí:

V den, kdy navštěvují Mikuláš, andělé a čerti domácnosti a jiné organizace, se i letos provoněla naše škola i školka čertovským dýmem. Čerti a andělé z 9. C sehráli pod vedením Lucifera a Mikuláše pohádku na motivy paní učitelky Alenky Bláhové "Uhlí nebo bonbóny".

Již v půl deváté navštívily obě mocnosti mateřskou školu, sehrály pohádku, a protože neshledaly žádných zákazníků do pekla, obdarovali andílci všechny hodné děti nadílkou.

Mezitím byl ve škole na prvním stupni nebývalý klid. Zejména o velké přestávce. Všechny děti vyčkávaly pod ochranou svých třídních učitelek ve třídách. Leč ani tam nemělo peklo možnost uchvátit hříšníky. A tak čerti a andílci sehráli dětem v hale školy pohádku opět o sporech Lucifera a Mikuláše, kdo bude letos nadělovat.

Naštěstí vyhrálo nebe, a tak se nadělovaly bonbóny a sladkosti. A zbylo i na žáky druhého stupně. A Lucifer, ten přišel na to, jak se zbavit uhlí z pekla. Začal ho rozvážet po domácnostech, aby bylo lidem v zimě teplo.

Tímto děkujeme firmě UHLÍ PÍSKY OD ČERTA za finanční příspěvek na mikulášskou nadílku pro naše děti.

J. Mengler

 

Aktuality

Rodiče vítáni

31.10.

Získali jsme značku Rodiče vítáni, která je udělována školám, které splňují kritéria partnerské a přátelské komunikace.

Přihlášky

30.8.

V dokumentech ke stažení najdete přihlášku do ZŠ, přihlášku do MŠ, přihlášku ke stravování a další dokumenty.

Včely ve škole

14.6.

Dne 16. května 2012 se do školy po mnoha letech opět vrátily včely.

Smlouva s rodiči

27.2.

Naše škola se účastní projektu MŠMT "Ověřování individuálních výchovných plánů", tzv. smlovy s rodiči. Více v projektech.