Vídeň 2017

Adventní Vídeň 21. 12. 2017

Základní a mateřská škola 9. května Sezimovo Ústí:

 

 

          Naší první zastávkou byl Prater – vídeňský zábavní park, kde jsme se svezli na jednom ze symbolů Vídně – Obřím kole (Riesenrad). Z Pratru jsme si to namířili kolem Dunaje a „galerie“ zajímavých graffitů do centra města. Navštívili jsme gotickou katedrálu sv. Štěpána (Stephansdom), prošli nejluxusnější ulicí (Graben) k sídlu habsburských císařů i dnešního rakouského prezidenta – Hofburgu. Nakoukli jsme do stájí lipicánů, nakoupili pár vánočních dárečků v nejznámější vídeňské ulici  Mariahilfer Straße a prohlédli jsme si budovy přírodovědného a uměleckého muzea, vídeňského parlamentu, divadla a radnice.

Po čtvrté hodině se celá Vídeň vánočně rozzářila. Zbývající čas jsme proto strávili na kouzelně nasvícených vánočních trzích na Maria-Theresien Platz a Rathausplatz, kde jsme si užívali příjemnou atmosféru blížících se Vánoc a nenechali jsme si to zkazit ani odpoledními přeháňkami.  

Petra Kasalová

Aktuality

Rodiče vítáni

31.10.

Získali jsme značku Rodiče vítáni, která je udělována školám, které splňují kritéria partnerské a přátelské komunikace.

Přihlášky

30.8.

V dokumentech ke stažení najdete přihlášku do ZŠ, přihlášku do MŠ, přihlášku ke stravování a další dokumenty.

Včely ve škole

14.6.

Dne 16. května 2012 se do školy po mnoha letech opět vrátily včely.

Smlouva s rodiči

27.2.

Naše škola se účastní projektu MŠMT "Ověřování individuálních výchovných plánů", tzv. smlovy s rodiči. Více v projektech.