Olympiáda

Školní rok 2023/2024

 

 

Olympiáda Tábor 2015

Základní a mateřská škola 9. května Sezimovo Ústí:

V úterý a ve čtvrtek závodili žáci druhého stupně v několika disciplínách - sprint, vytrvalost, skok daleký, skok vysoký, hod kriketovým míčkem, vrh koulí a štafety. Z celkového počtu 21 škol se žákům svými výkony podařilo obsadit krásné šesté místo. Dokonce si přivezli i čtyři cenné kovy. Bronzovou medaili získala Lucka Šrámková z 9.B ve skoku dalekém výkonem 474 cm. Stříbrnou medaili si převezly Inka Machová 8.C (sprint 60m – 8,59s) a Bára Chudá 9.A (vrh koulí – 9,33m). Tato sestava ještě s Bárou Kostlánovou s přehledem porazila ve finálovém běhu ostatní štafety a svým časem dokonce překonaly i patnáct let starý školní rekord (32,99s). Další novou školní rekordmankou se stala Klára Vaňková z 8.C, která svým časem na 800m (2:46) obsadila pátou příčku.

Další úspěchy do desátého místa:

4. místo: Max Medley (skok vysoký), Kuba Schorník + Pavel Hrubý + Pepa Míka + Lukáš Vitman (Víťa Kučera) štafeta

6. místo:  Lucka Šrámková (60m), Peťa Humešová (60m)

7. místo: Inka Machová (vrh koulí), Pavel Hrubý (vrh koulí)

8. místo: Denisa Auterská (vrh koulí), Kuba Schorník (skok vysoký)

9. místo: Pavel Hrubý (skok daleký)

10. místo: Anička Kratošková (skok vysoký)

Ve středu se olympiády zúčastnil první stupeň. První a druhá třída závodila pouze ve dvou kategoriích a to ve sprintu 50m a v hodu kriketovým míčkem. Třeťáci, čtvrťáci a páťáci o mají dvě disciplíny navíc – vytrvalostní běh a skok daleký. Naši sportovci zažili veliké úspěchy a na stupně vítězů se dostali rovnou šestkrát. Zlatou medaili úžasným výkonem vybojoval Honza Nevšímal (sprint  50m – 7,73s) a aby toho neměl málo, přidal k ní ještě bronzovou medaili, kterou získal ve skoku dalekém (415cm). Stříbro získala Káťa Mrzenová, která hodila neuvěřitelných 26,33m a Peťa Jansa s Vikim Doležálkem v běhu na 50m. Další, v pořadí čtvrtou, medaili ve sprintu získal Robin Porubský a s časem 8,96s dosáhl na bronz.

Další úspěchy do desátého místa:

4. místo:  David Křížek (vytrvalost 400m)

5. místo: Viki Doležálek (vytrvalost 500m), Monča Tajtlová (hod kriketovým míčkem)

6. místo:  Dominik Novotný (sprint 50), Matěj Vaněk (vytrvalost 800m)

8. místo:  Verča Rychlá (sprint 50), Verča Rychlá (skok daleký)

Všem medailistům ještě jednou gratulujeme a doufáme, že i příští rok budete takto úspěšní. Popřípadě, že si většina z vás vylepší své osobní rekordy.

Andrea Smetanová, Tereza Laštovičková a Vlastimil Průcha