osv6

Kurz OsV pro 6. ročník

Základní a mateřská škola 9. května Sezimovo Ústí:

Jsme si vědomi toho, že přechod z 1. stupně na 2. stupeň základní školy obvykle přináší žáčkům určité nesnáze, a chtěli bychom jim tento přechod z 5. třídy do šestky usnadnit.

Součástí předmětu Osobnostní výchova v 6.ročníku je proto i Kurz osobnostní výchovy, v němž nabízíme žákům možnost se tohoto 2denního „vyučování v přírodě“ pod vedením školního metodika prevence, třídního učitele (případně výchovného poradce)  zúčastnit.
Tradičně strávíme s kolektivem třídy 2 dny mimo školu a formou her se zaměřujeme na osobnostní a sociální výchovu, tj. vztahy mezi dětmi, vztahy mezi učiteli a žáky. Na tento kurz pak navazuje v dalších ročnících osobnostní výchova a profesní orientace. Chceme se pokusit o to, aby každý poznal sám sebe (své vlastnosti, schopnosti, dovednosti, svůj vztah k ostatním, své chování v různých situacích ), aby se naučil řešit různé situace, s nimiž se v kolektivu může setkat. Zároveň chceme žáky blíže seznámit s pravidly školního řádu a dát jim příležitost se netradičním způsobem dozvědět něco víc o škole samotné.
Věříme, že tento způsob výuky má smysl a že je velmi prospěšný jak dětem, tak i vyučujícím (především třídnímu učiteli).

 

KURZ   OSV 6 - 2012

Datum: 10.- 11. září 2012
Místo konání:  Monínec
 

CO VZÍT S SEBOU:

Sportovní oblečení i obuv podle počasí (pohyb v přírodě), obuv na přezutí oblečení na spaní, věci osobní hygieny, léky (pokud žák/yně nějaké bere pravidelně, např. proti alergiím), náplast, pružné obinadlo, šátek na zavázání očí, rychlovazač (desky) s několika fóliemi a papíry (!!), psací potřeby, barevné pastelky nebo fixy, stolní hry, sportovní potřeby. Chce-li si někdo vzít s sebou mobilní telefon či fotoaparát (či jiné cenné věci), musí si uvědomit, že si za tyto věci sám zodpovídá. Je zbytečné brát si zvukové přehrávače. Hlavně nezapomeň doma dobrou náladu a chuť něco se dovědět.

Upozornění:

Kurz je součástí výuky, a proto po celou dobu jeho trvání platí školní řád (i se všemi následky při jeho porušování).

 

 

 


 

Aktuality

Rozvrhy na školní rok 2019/2020

29.8.

Byly zveřejněny rozvrhy na školní rok 2019/2020

Zápis do 1. třídy

1.3.

se uskuteční ve středu 3. dubna a ve čtvrtek 4. dubna 2019, vždy od 10.00 do 17.00.

Den otevřených dveří

6.12.

v sobotu 15. 12. 2018 zveme všechny rodiče současných i budoucích školáků do školy.

Prázdninové aktivity školy 2017

28.4.

informace o kurzech, táborech, přihlášky ke stažení

Rodiče vítáni

31.10.

Získali jsme značku Rodiče vítáni, která je udělována školám, které splňují kritéria partnerské a přátelské komunikace.

Přihlášky

30.8.

V dokumentech ke stažení najdete přihlášku do ZŠ, přihlášku do MŠ, přihlášku ke stravování a další dokumenty.

Včely ve škole

14.6.

Dne 16. května 2012 se do školy po mnoha letech opět vrátily včely.

Smlouva s rodiči

27.2.

Naše škola se účastní projektu MŠMT "Ověřování individuálních výchovných plánů", tzv. smlovy s rodiči. Více v projektech.