Soutěž T - Profi

Školní rok 2023/2024

 

 

Talenty pro firmy T - Profi

Základní a mateřská škola 9. května Sezimovo Ústí:

 O vítězi rozhodovala odborná porota. Hodnotila nejen funkčnost a kvalitu soutěžního výrobku, ale také spolupráci týmu. Na jeho splnění bylo potřeba 2,5 hodiny podle pravidel soutěže, a proto bylo potřeba si práci dobře zorganizovat. I tak porota musela kvůli náročnosti čas prodloužit na konečných 3,15 hodiny.

Letošního ročníku se zúčastnilo 10 českých týmů a 2  rakouské.  Každý tým tvořilo 7 členů: 3 žáci ze střední školy, 3 žáci ze ZŠ a dospělý kapitán. Ten mohl žáky odborně vést a radit. Naše škola se již tradičně účastní v týmu Brisk spolu se studenty z Centra odborné přípravy /COP/ Sezimovo Ústí a našimi páťáky. Letos nás úspěšně reprezentovali David Mihálik, František Jiroušek a Eliška Smutníková.

Úkolem bylo vytvořit garáž s funkčním otvíráním a zavíráním dveří. Práce byla náročná nejen na montáž, ale i na vytvoření funkčního programu a sestavení el. obvodu.

Tým BRISK obsadil v těžké konkurenci krásné 5. místo, což by se nepodařilo bez odborné připravenosti studentů COP a šikovnosti páťáků. Za to patří všem velké poděkování. Jsme rádi, že patříme do tohoto týmu.  Zažili jsme tak náročný den, ale plný nádherných a nezapomenutelných zážitků.

Pavla Lenzová