Sběr papíru

Školní rok 2023/2024

 

 

Vítězství ve sběru papíru

Základní a mateřská škola 9. května Sezimovo Ústí:

Téměž třicet tun papíru a 457 kilo plastových víček vyneslo Základní škole 9. května v Sezimově Ústí notebook a kolem padesáti tisíc korun. Přebrat si ho včera osobně na Správu města Sezimovo Ústí přišla učitelka druhého stupně Zuzana Vránová.

Ve sběru žáci porazili ZŠ Švehlova i MŠ Lipová. „Už druhý rok máme dohodu s panem Kupsou, ředitelem Správy města, a děláme akci na podporu obnovy životního prostředí. Žáci ve školách sbírají papír a víčka z PET lahví. Každý rok na konci prázdnin se tato akce vyhodnotí,“ přiblížila akci jednatelka firmy MH Odpady Marie Fulierová, která se zpracováním odpadních surovin zabývá a která dala do soutěže první cenu.

Oceněné byly i další dvě školy, ty dostaly od Správy města poukázky na nákup sportovního vybavení. „Snažíme se se školami spolupracovat tímto stylem, aby se vlastně také trochu zapojily do udržování životního prostředí ve městě,“ sdělil Jaroslav Kupsa. Škola navíc dostává za papír a víčka i finanční odměnu podle sebraného množství. Jen za papír si vítězná škola přišla za minulý školní rok na téměř 45 tisíc korun.

„Kupujeme za ně sportovní potřeby, různé pomůcky, slovníky nebo učebnice,“ vysvětlila Vránová s tím, že peníze dostávají každý měsíc, kdy si firma pro sebrané suroviny přijede. „Žáky samozřejmě motivujeme. Pořádáme soutěž mezi třídami a ta, která vyhraje, dostává příspěvek na výlet. K tomu běží i soutěž mezi jednotlivci a první tři dostávají společenské hry,“ říká Vránová. Všechny tři školy chtějí v projektu pokračovat, už včera jejich zástupci na správě hlásili, že si mohou přijet pro první várku letošního roku.

 

(článek i foto převzaty z Táborského deníku 22.9.2011)