Dopravní soutěž 2015

Školní rok 2023/2024

 

 

Nebojte se silnice 2015

Základní a mateřská škola 9. května Sezimovo Ústí:

Ve středu 4.6. se žáci 1. stupně z kroužku Dopravní výchova zúčastnili  okresního kola Nebojte se silnice - Besip 2015. Soutěž se skládala z těchto čtyř disciplín - pravidla silničního provozu, kde museli žáci jezdit dle pravidel silničního provozu na Dětském dopravním hřišti v Táboře u Sladovny. Svou šikovnost předvedli v jízdě zručnosti. Poskytli první pomoc a v testu předvedli znalost pravidel silničního provozu.

Žáci z 2. třídy (Kateřina Peclinovská, Michal Trešl)a z 3. třídy (Eliška Tůmová, Kamila Červová, Ondřej Novák, Filip Šebek) skončili na vynikajícím 1. místě. Všichni se velmi poctivě a odpovědně připravovali a statečně bojovali o co nejlepší umístění, což se jim všem nakonec podařilo.

Děti tak navázaly na výkon svých starších spolužáků, kteří vybojovali 1. místo v okresním přeboru a postoupili do krajského kola v Prachaticích.

Chtěla bych všem našim soutěžícím, ale také podpůrnému týmu, bez kterého by to nešlo, poděkovat za jejich odhodlání a skvělou reprezentaci školy a doufám, že jim úspěch dodá chuť soutěžit i příští rok.

                                                               Tereza Laštovičková