Mikuláš ve škole

Školní rok 2023/2024

 

 

Uhlí nebo bonbóny? Tradiční Mikuláš 5. 12. ve škole

Základní a mateřská škola 9. května Sezimovo Ústí:

V den, kdy navštěvují Mikuláš, andělé a čerti domácnosti a jiné organizace, se i letos provoněla naše škola i školka čertovským dýmem. Čerti a andělé z 9. C sehráli pod vedením Lucifera a Mikuláše pohádku na motivy paní učitelky Alenky Bláhové "Uhlí nebo bonbóny".

Již v půl deváté navštívily obě mocnosti mateřskou školu, sehrály pohádku, a protože neshledaly žádných zákazníků do pekla, obdarovali andílci všechny hodné děti nadílkou.

Mezitím byl ve škole na prvním stupni nebývalý klid. Zejména o velké přestávce. Všechny děti vyčkávaly pod ochranou svých třídních učitelek ve třídách. Leč ani tam nemělo peklo možnost uchvátit hříšníky. A tak čerti a andílci sehráli dětem v hale školy pohádku opět o sporech Lucifera a Mikuláše, kdo bude letos nadělovat.

Naštěstí vyhrálo nebe, a tak se nadělovaly bonbóny a sladkosti. A zbylo i na žáky druhého stupně. A Lucifer, ten přišel na to, jak se zbavit uhlí z pekla. Začal ho rozvážet po domácnostech, aby bylo lidem v zimě teplo.

Tímto děkujeme firmě UHLÍ PÍSKY OD ČERTA za finanční příspěvek na mikulášskou nadílku pro naše děti.

J. Mengler