Zápisky z hor 7. A,B

Školní rok 2023/2024

 

 

Zápisky z hor 7. A,B - 10. 1. - 14. 1. 2022

Základní a mateřská škola 9. května Sezimovo Ústí:

V pátek 14. 1. budeme dopoledne ještě lyžovat na Zadově. Pak se převlečeme, najíme a sbalíme věci do autobusu. Předpokládaný návrat ke škole bude kolem 16. hodiny nebo krátce po ní. Záleží na tom, jak projedeme České Budějovice. Děti Vám pak napíší, že jsme v Budějovicích a pak už je to jen půlhodinka. 

JM

Čtvrtek 13. 1. 2022

Další krásný den. Pohled do naší české kotliny z horní stanice lanovky na Kobyle nemá chybu. Naše děti zaslouží velkou pochvalu. Všichni naši lyžaři jsou ukáznění a ohleduplní. 

Zato na svahu je to jak na pouti a ostaní školy jsou jak z divokých vajec. Asi měly včera pauzu a dnes neví, co s energií. Musíme se víc hlídat, aby nás někdo nesestřelil, jinak dobré. Úrazy na svahu byly, naštěstí NE U NÁS!!!

JM

Středa 12. 1. 2022

Krásný slunný den. Mrazivé ráno, -17°C. Lyžovačka nemá chybu. Už to vypadá na perfektní den, ale ouha...

Paní učitelka Lenzová musí v pozdním odpoledni jako doprovod do prachatické nemocnice. VELKÝ DÍK RODIČŮM.  Jak vidíte na fotce, i Valča může s námi zasednout k večeři. I když jen virtuálně. 

JM

Úterý 11. 1. 2022

Krásné sněhové podmínky. Skibus nás dovezl z lyžárny přímo pod lanovku. Lyžují úplně všichni. Ti, co včera měli lyže poprvé na nohách, ti by jen jezdili. Nebo spíš jezdilY. Není nad to, když někoho něco baví. To se pak učí rychle. Jo, kdyby to tak šlo taky  tak v budově školní....

Pozdní oběd, krátká vycházka k zaniklé obci Pláně => pokus o vzdělání v tématu česko-německé příhraniční vztahy. U informativní cedule provedly kolegyně zkoušku ze čtení s porozuměním, za správné zodpovězení otázek se děti mohly vyválet ve sněhu na Pláních. Všichni se snažili správně odpovědět. Jak jen tuto touhu po vzdělání přenést do školy???
JM.

Pondělí 10. 1. 2022

Příjezd do nádherně zasněžené krajiny. Ubytování, oběd a odjezd na svah (Kobyla Zadov)

Stále sněží, podmínky jsou výborné. Jede malý vlek a malá sjezdovka. Přivezli jsme 7 lidí, kteří tvrdili, že na lyžích v životě nestáli. V 16 hodin všichnni tito umí udělat oblouk a netají se tím, že je to baví. Zítra jdeme na vlek, případně na lanovku. 

J. Mengler.