Zápisky z hor 2019

Školní rok 2023/2024

 

 

Zápisky z hor 2019

Základní a mateřská škola 9. května Sezimovo Ústí:

ČTVRTEK 10. 1.  (DEN ČTVRTÝ)  Lyžujeme všichni bez problémů. Stále padá a padá. Všechna družstva jezdí na Kobyle na lanovce a neobyčejně je to baví. Odpoledne je ovšem třeba vyjít ven, aby se žactvo trochu vyřádilo. Vzhledem k tomu, že u nás doma nejsme zvyklí na takovéto sněhové podmínky, je vidět, že si to žáci užívají.

STŘEDA 9. 1. (DEN TŘETÍ) Opět jsme byli lyžovat na Zadově, kam nás dovezl skibus. Téměř celý den padal sníh. Lyžují stále úplně všichni. Nejlepší na tom je, že je to baví. Po 14. hodině nás opět skibus odvezl na Hutě. Mezitím byla obědová pauza pro všechny školy a tím pádem zůstala celá Kobyla pro nás. Když oni opět přicházeli, my jsme odjížděli. Čas před večeří byl vyplněn dobrovolnou koulovačkou nebo společenskými hrami, nebo obojím.  /viz. foto/ Snad tu do rána úplně nezapadneme.

ÚTERÝ 8. 1. (DEN DRUHÝ) Dnes jsme byli lyžovat na Zadově. Sněhové podmínky velmi dobré, sníh stále padá a padá a prý má padat i nadále. Uživáme si tedy přírodního sněhu. Máme velkou radost ze všech lyžařů, protože všichni dělají pokroky.

PONDĚLÍ 7. 11 (DEN PRVNÍ) Je téměř 23 hodin, dostalo se připojení k internetu i na mě, jelikož všichni žáci byli zahnáni do postelí. Dnes lyžovali úplně všichni. Obrovskou pochvalu dostávají žáci, kteří v životě na lyžích nestáli.

Sněhu je tu dost, hotel Kodrea je tradičně čerstvě vymalovaný, na všech pokojích jsou již všechny postele nové s novým čistým povlečením a personál je jako každoročně velmi přívětivý a vychází nám vstříc.

Za pedagogický sbor můžeme sdělit, že jídlo je tu velmi chutné, ačkoliv si to někteří žáci nemyslí. Ale ti jsou asi zvyklí na domácí minutkovou kuchyni.

Zítra se chystáme skibusem na Zadov, v  hotelu na nás počkají s obědem, což je velmi příjemné.

Děti jsou hodné a těší se na zítřejší "pohodlnější" lyžovačku. Nebudou totiž muset šlapat od potoka, přiveze je skibus. smiley

Posíláme foto jako doklad, že zde sníh je, děti na povel "úsměv na mě" nereagovaly, tak aspoň foto s kolegyněmi.

Zdravím z Nových Hutí J. Mengler