Zápisky z hor 2020

Školní rok 2023/2024

 

 

Zápisky z hor 2020

Základní a mateřská škola 9. května Sezimovo Ústí:

Pondělí 6. ledna.

Přijeli jsme na Hutě za krásného slunného počasí. Vidíte, že tu sníh je. Ne moc, ale vypadá to hezky. Jako v zimě. Nechali jsme se po dobrém obědě odvézt na Zadov a tam jsme celé odpledne lyžovali. Lyžovali úplně všihni. Máme z našich žáků radost. Přikládám pár fotografií. Je těžké žáky rozpoznat, pokud víte, jaké mají oblečení, možná je právě uvidíte.

Úterý 7. ledna:

Lyžujeme na Zadově. Skibus nás doveze z lyžárny k lanovce. Dopoledne je na sjezdovce trochu husto, ale během poledne je sjezdovka naše. Úplně všichni účastníci již jezdí na vleku a na sjezdovce. V podvečer došlo na krátkou procházku, teď již všichni načerpávají sílu na zítřejší den.

Středa 8. ledna:

Nastal zlom. Včerejší nechuť  u začátečníků se změnila v nadšení. Všichni na svahu jezdili sedačkovou lanovkou. Úsměv všech lyžařů měl velmi pozitivní vliv na psychiku vedoucího kurzu. smiley

Přidávám fotky s pohledem do vlasti.

Čtvrtek 9. ledna:

Počasí nám nepřeje. Celou noc prší, ráno je 6 stupňů. Kolem hotelu už není žádný sníh. Webkamera na Zadově ukazuje velké jezero při dojezdu k lanovce. Přestože skiareál funguje, rozhodli jsme se v rámci bezpečnosti pro pěší vycházku za sněhem. Až v nadmořské výšce 1217 m se nám podařilo svést kolovačku a postavit sněhuláka. Snad pobyt v cukráně na Churáňově vylepšil dětem náladu. Zítra očekáváme příjezd autobusu a předpokládaný návrat po 15. hodině do Sezimova Ústí.

 

J. Mengler