2014 - den 4

2014 - Aktuality ze Švýcarska - 4. den

(z deníku paní učitelky Vichrové)

Dneska se povedlo to, na co čekám už 6 let - byli jsme na Öschinensee - jezeru v horách nad městečkem Kandersteg. Nahoru jsme jeli lanovkou, pak jsme pekli buřty a lenošili na břehu s výhledem na hory kolem.

Na opékání nás naši hostitelé vybavili vším potřebným a každe dítě muselo nahoru vyvézt polínko dřeva, aby bylo na čem opékat :-)

U snidane nám taky podrobně vysvětlili, jak se správne krájí buřty na opékaní :-)

Dolů jsme se rozdělili na 2 skupiny - první, tzn. fyzicky zdaní a dobře vybavení do hor sestupovali technicky náročnější, ale zajímavou cestičkou a druhá, tzn. bez náležitého vybavení a ti, kteři se báli že to nezvládnou, šli pohodlnější cestou. Pak jsme trošíčku shopovali v Kanderstegu.

Večer máme každý ve své hostitelské rodině - nevim jak ostatni, ale my budeme mit k večeři fondue :-)

Zitra stravime cely den v Thunu.