Thierachern

Thierachern, partnerské město Sezimova Ústí, je obec s 2000 obyvateli v údolí pod Bernskými Alpami. Obec je rozložena na úpatí okolních hor, z nichž vrchol Stockhornu na ni shlíží z výšky 2226 metrů. Tento vrchol bývá častým cílem výletů našich dětí s jejich švýcarskými přáteli. Nahoru vede lanovka. V dáli se tyčí zasněžené vrcholky Eigeru, Mönchu a Jungfrau, která se vypíná do výše 4161 metrů. Thierachern se nachází poblíž města Thun, jímž protéká nejdelší švýcarská řeka Aare a jehož dominantou je hrad z 12. století a nádherné Thunské jezero. Sem jezdí naši žáci nakupovat. Celá oblast spadá do kantonu Bern, který je spravován z Bernu, což je nejen hlavní město kantonu, ale i celé švýcarské konfederace. Bern si prohlédnou naši žáci při celodenním výletu, při němž nechybí ani setkání s živými medvědy, jež dali městu jméno.