Výměnný pobyt 2012

V letošním školním roce se opět uskuteční tradiční výměnný pobyt našich a švýcarských dětí. Příjez dětí z Thierachernu je naplánován na sobotu 14. 4. 2012. Švýcarské děti jsou rozděleny do rodin našich žáků, kteří poté pojedou do Švýcarska. Pro švýcarské přátele připravujeme spolu se ZŠ Školní náměstí  program tak, abychom jim ukázali významné památky Prahy, Tábora a další zajímavá místa (Český Krumlov, Třeboň, Příbram, ...). Dále je pro ně vždy připraven bohatý kulturní program. Děti stráví tradičně jeden den v našich školách. Dojde i na sportovní klání ve volejbalu, basketbalu, florbalu či stolním tenisu. Večerní program pro švýcarské děti je v režii našich žáků a jejich rodin, u kterých jsou ubytovány. Po několika dnech opadne strach z jazykové bariéry a velmi často se děti loučí se svými přáteli se slzami v očích. Přejeme letošním hostitelům a hostům pěkné zážitky.
Pobyt našich dětí ve švýcarském Thierachernu je naplánován v termínu 2. 6. až 7. 6. 2012.

Podrobný program bude zveřejněn později.