Vernisáž malých výtvarníků

Vernisáž malých výtvarníků

Základní a mateřská škola 9. května Sezimovo Ústí:

Malí výtvarníci uspořádali vernisáž

Ve středu 4. dubna se konala v kavárně Café Fokus vernisáž výtvarných prací. Výrobky zde vystavily děti z výtvarných kroužků a z družiny ZŠ a MŠ Sezimovo Ústí. Přestože jsme se o místnost podělili se sdružením Fokus, podařilo se nám vystavit ukázky všech zajímavých technik, kterými s dětmi tvoříme. A tak jsou na jednom místě k vidění ukázky enkaustiky, sádrorytu, linorytu, kašírování, drátkování, smaltování a dalších více či méně známých technik výtvarných činností.

Vernisáž proběhla v komorním duchu, zúčastnily se jí zejména děti, které zde měly své výtvory. Podívat se přišli také někteří rodiče a pedagogové školy. Po krátkém úvodu a prohlídce vystavených prací se všichni přítomní dozvěděli bližší informace o zařízení Fokus a měli možnost prohlédnout si také sociálně terapeutické dílny, ve kterých klienti Fokusu pracují. Zmínka padla také o nadcházejícím programu kavárny Café Fokus, který bude probíhat v příštích měsících zejména na přilehlé zahradě. Divadelní program na zahradě rozhodně s dětmi navštívíme.

Poděkovat bychom chtěli zařízení Fokus, za poskytnutí prostoru pro vernisáž našich malých výtvarníků a zejména panu Martinu Slachovi za jeho ochotu a pomoc s přípravou celé vernisáže. Výtvory našich dětí budou vystaveny dalších 14 dní a tak má možnost prohlédnout si je i široká veřejnost.

 

Za vychovatelky ŠD Jana Slunečková

Aktuality

Zápis do 1. třídy

1.3.

se uskuteční ve středu 3. dubna a ve čtvrtek 4. dubna 2019, vždy od 10.00 do 17.00.

Den otevřených dveří

6.12.

v sobotu 15. 12. 2018 zveme všechny rodiče současných i budoucích školáků do školy.

Prázdninové aktivity školy 2017

28.4.

informace o kurzech, táborech, přihlášky ke stažení

Rodiče vítáni

31.10.

Získali jsme značku Rodiče vítáni, která je udělována školám, které splňují kritéria partnerské a přátelské komunikace.

Přihlášky

30.8.

V dokumentech ke stažení najdete přihlášku do ZŠ, přihlášku do MŠ, přihlášku ke stravování a další dokumenty.

Včely ve škole

14.6.

Dne 16. května 2012 se do školy po mnoha letech opět vrátily včely.

Smlouva s rodiči

27.2.

Naše škola se účastní projektu MŠMT "Ověřování individuálních výchovných plánů", tzv. smlovy s rodiči. Více v projektech.