Kurzy osv

Kurzy osobnostní výchovy žáků 6. až 8. tříd

Žáci 6., 7. a 8. tříd stráví v týdnu od 5. září do 9. září vždy 2 dny mimo školu. V letošním roce bude naší základnou bývalá škola v Hlavatcích. Kurzy jsou na naší škole již tradičně zařazovány pravidelně do výuky -  „Start program“ v šestém ročníku by měl  žákům pomoci snáze překonat nesnáze, které jim přináší přechod z 1. na 2. stupeň. Kurz se zaměřuje na seznamování dětí s nově příchozími žáky, sebepoznávání a učení se dovednostem, které mohou pomoci při řešení problematických situací v kolektivu.

V sedmém ročníku zařazujeme v úvodu školního roku dvoudenní pobyt, jehož tématem je problematika závislostí a návykových látek. Děti se dozvědí, jaké formy závislostí je mohou ohrožovat, jak se před nimi bránit nebo jaké techniky použít při odmítání drog.

Náplní kurzu osmého ročníku jsou mezilidské vztahy – učíme se toleranci , jak překonávat potíže v komunikaci či konfliktu, co dělat pokud jsem svědkem nebo obětí šikany a jak zvládat asertivní jednání.

To vše zábavnou formou se spousty her a pohybovými aktivitami. Podrobnosti si žáci odnesou ze školy ve formě dopisu rodičům, kde je upřesněn termín pro příslušnou třídu, časy odjezdů a příjezdů, cena za ubytování a stravu, atd. Kurz je součástí výuky a bylo by vhodné, aby se jej zúčastnili všichni žáci.

Aktuality

Zápis do 1. třídy

21.2.

se uskuteční ve středu 11. dubna a ve čtvrtek 12. dubna 2018, vždy od 10.00 do 17.00.

Projekt pro předškoláky

25.10.

20. 3. 2018 od 16. 30 začíná třetí díl projektu pro předškoláky "Nebojte se velké školy"..

Rozvrhy na školní rok 2017/2018

3.9.

Byly zveřejněny rozvrhy na školní rok 2017/2018

Prázdninové aktivity školy 2017

28.4.

informace o kurzech, táborech, přihlášky ke stažení

Rodiče vítáni

31.10.

Získali jsme značku Rodiče vítáni, která je udělována školám, které splňují kritéria partnerské a přátelské komunikace.

Přihlášky

30.8.

V dokumentech ke stažení najdete přihlášku do ZŠ, přihlášku do MŠ, přihlášku ke stravování a další dokumenty.

Včely ve škole

14.6.

Dne 16. května 2012 se do školy po mnoha letech opět vrátily včely.

Smlouva s rodiči

27.2.

Naše škola se účastní projektu MŠMT "Ověřování individuálních výchovných plánů", tzv. smlovy s rodiči. Více v projektech.