První vysvědčení pro předškoláky

První vysvědčení pro předškoláky

Po čtyři listopadová středeční odpoledne se ZŠ a MŠ 9. května zaplnila předškoláky a jejich rodiči. Zdejší učitelky 1. stupně si pro ně připravily program, ve kterém si děti vyzkoušely svoji připravenost na školu. Skákaly na trampolínách, cvičily s velkými míči, tančily zumbu.

Prověřovaly svoji hbitost a koordinaci při hře s padákem. Rodiče tak viděli své děti, jak dokáží spolupracovat s učitelkou, jak reagují na pokyny a dokáží je dodržet. Mohli porovnat šikovnost svých ratolestí s nastávajícími prvňáčky při ochutnávání a poznávání ovoce a zeleniny, hledání podle tvarů a čichu. Při matematických hrátkách si mnozí vyzkoušeli práci s interaktivní tabulí, která je velice motivovala a nadchla.

Na závěrečné setkání si paní učitelky připravily překvapení s prstovými barvami. Pomoci přišly i žákyně 6. a 8. třídy. Vyzdobily dětské obličejíky maskami motýlů, berušek či jinými ornamenty.
Při posledním setkání děti obdržely za svoji snahu obrázkové vysvědčení s opravdovou jedničkou a byla jim představena paní učitelka budoucích prvňáčků.

Doufáme, že jsme dětem i rodičům ukázali „školu hrou“, kdy děti se něčemu novému učí, ale také se baví. A i když to tak úplně nevypadá, je to po všech stránkách metoda velmi náročná pro učitelky. Proto bych jim ráda za jejich snahu a práci nejen pro předškoláky ráda poděkovala. A s vámi ostatními nashledanou v lednu!

Pavla Lenzová, ZŠ a MŠ 9. května 489

Aktuality

Zápis do 1. třídy

21.2.

se uskuteční ve středu 11. dubna a ve čtvrtek 12. dubna 2018, vždy od 10.00 do 17.00.

Projekt pro předškoláky

25.10.

20. 3. 2018 od 16. 30 začíná třetí díl projektu pro předškoláky "Nebojte se velké školy"..

Rozvrhy na školní rok 2017/2018

3.9.

Byly zveřejněny rozvrhy na školní rok 2017/2018

Prázdninové aktivity školy 2017

28.4.

informace o kurzech, táborech, přihlášky ke stažení

Rodiče vítáni

31.10.

Získali jsme značku Rodiče vítáni, která je udělována školám, které splňují kritéria partnerské a přátelské komunikace.

Přihlášky

30.8.

V dokumentech ke stažení najdete přihlášku do ZŠ, přihlášku do MŠ, přihlášku ke stravování a další dokumenty.

Včely ve škole

14.6.

Dne 16. května 2012 se do školy po mnoha letech opět vrátily včely.

Smlouva s rodiči

27.2.

Naše škola se účastní projektu MŠMT "Ověřování individuálních výchovných plánů", tzv. smlovy s rodiči. Více v projektech.