Adventní Vídeň

Adventní Vídeň

Základní a mateřská škola 9. května Sezimovo Ústí:

            Po menším zdržení, které způsobil neznámý pachatel, jenž se rozhodl natankovat si přes noc přímo z našeho autobusu, jsme vyrazili do hlavního města Rakouska.

            Naše první kroky vedly do Hofburgu – zimního paláce Habsburků a dnešního sídla rakouského prezidenta. Nakoukli jsme do stájí lipicánů a nejluxusnější ulicí nádherně svátečně vyzdobenou jsme došli k dominantě Vídně – Stephansdomu. Počasí nám přálo, proto jsme po 343 schodech vystoupali až na samý vrchol chrámu a odměnou za tu námahu nám byl pohled na celé město, jehož historické jádro je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO.

            Odpoledne nás čekalo hned několik adventních trhů, např. Stephensplatz, Karlsplatz a  Maria-Theresien-Platz, na nichž děti mohly ochutnat rakouské speciality a nakoupit malé dárečky. Po čtvrté hodině se celá Vídeň vánočně rozzářila, proto jsme si ten největší trh u vídeňské radnice nechali úplně nakonec, abychom viděli, jak kouzelně je nasvícen a užili si tu pravou vánoční atmosféru města.

 

Petra Melichová 

Aktuality

Rodiče vítáni

31.10.

Získali jsme značku Rodiče vítáni, která je udělována školám, které splňují kritéria partnerské a přátelské komunikace.

Přihlášky

30.8.

V dokumentech ke stažení najdete přihlášku do ZŠ, přihlášku do MŠ, přihlášku ke stravování a další dokumenty.

Včely ve škole

14.6.

Dne 16. května 2012 se do školy po mnoha letech opět vrátily včely.

Smlouva s rodiči

27.2.

Naše škola se účastní projektu MŠMT "Ověřování individuálních výchovných plánů", tzv. smlovy s rodiči. Více v projektech.