Další zprávy ze Šumavy

Další zprávy ze Šumavy

Základní a mateřská škola 9. května Sezimovo Ústí:

Původní plán byl, že vylezeme z autobusu, nazujeme lyžáky a pojedeme na sjezdovku. Ještě ve Vimperku bylo sněhu jako u nás. Tedy žádný. Navíc lilo. Ale s přibývajícími metry nad mořem se déšť změnil ve sníh. První foto umístil pan ředitel bezprostředně po našem příjezdu. Ladovská zíma.

Měli jsme dvě možnosti: Jít si ušlapat 50 m na sjezdovku k lesu, nebo se najíst a vyrazit na Zadov. Zvolili jsme druhou variantu. Skibusy zde fungují perfektně a všichni jsou zde velmi přátelští a domluvní. Rozřadili jsme se do tří družstev. Celé dvě hodiny jsme lyžovali. Sníh je na Zadově, pohled do republiky na béžové kopce mezi zelenými lesy je zvláštní - tedy spíš jarní, ale lyžujeme. Teď - ve 23.45 padá poměrně hustě.

Na zítra máme objednaný skibus, který nás odveze mimo jízdní řád. Dáme si balíček k jídlu a až přijedeme, budou nás očekávat s teplou polévkou.

Držte nám place, aby se sněhové podmínky zlepšily.

Za celý 7. ročník a pedagogický doprovod zdraví J. Mengler

 

Aktuality

Rodiče vítáni

31.10.

Získali jsme značku Rodiče vítáni, která je udělována školám, které splňují kritéria partnerské a přátelské komunikace.

Přihlášky

30.8.

V dokumentech ke stažení najdete přihlášku do ZŠ, přihlášku do MŠ, přihlášku ke stravování a další dokumenty.

Včely ve škole

14.6.

Dne 16. května 2012 se do školy po mnoha letech opět vrátily včely.

Smlouva s rodiči

27.2.

Naše škola se účastní projektu MŠMT "Ověřování individuálních výchovných plánů", tzv. smlovy s rodiči. Více v projektech.