Ekologická exkurze do Horních Rakous

Ekologická exkurze do Horních Rakous

Základní a mateřská škola 9. května Sezimovo Ústí:

       

            Společně s organizátorkou projektu z Ekologického centra v Českých Budějovicích a odbornou překladatelkou jsme nejprve navštívili základní školu ve St. Oswaldu u Freistadtu. Žáci rakouské školy si pro nás připravili hudební vystoupení a prezentaci, v níž nás seznámili s aktivitami své školy. Z prezentace jsme se například dozvěděli, že si škola díky fotovoltaickým panelům na střeše vyrábí svou vlastní energii. Naši deváťáci pak na oplátku představili zase tu naši. Především se věnovali tomu, co škola podniká v rámci ekologie – třídění odpadu, sběr papíru a platových víček, úklid a úprava pozemků v okolí školy, zahradnické práce a úklid města...

            Dalším bodem programu byla prohlídka spalovny biomasy ve Windhaagu, která ekologicky vytápí a vyrábí proud pro celou obec.

            Na závěr naší exkurze jsme se vydali k větrným elektrárnám. Trochu jsme vymrzli a vítr nám neustále ošlehával tváře, ale odměnou nám bylo, že jsme mohli nahlédnout do nitra větrného kolosu.   

            Žáci si tak z exkurze odvezli plno nových zážitků i informace o různých druzích výroby energie.

 

Petra Melichová

Aktuality

Rodiče vítáni

31.10.

Získali jsme značku Rodiče vítáni, která je udělována školám, které splňují kritéria partnerské a přátelské komunikace.

Přihlášky

30.8.

V dokumentech ke stažení najdete přihlášku do ZŠ, přihlášku do MŠ, přihlášku ke stravování a další dokumenty.

Včely ve škole

14.6.

Dne 16. května 2012 se do školy po mnoha letech opět vrátily včely.

Smlouva s rodiči

27.2.

Naše škola se účastní projektu MŠMT "Ověřování individuálních výchovných plánů", tzv. smlovy s rodiči. Více v projektech.