exit

Exit Tour

Základní a mateřská škola 9. května Sezimovo Ústí:

Naše škola ve spolupráci s Křesťanskou akademií mladých uspořádala pro žáky 2. stupně preventivní program, který je součástí projektu Exit Tour. Jednalo se o sérii celkem 14 besed, přednášek, workshopů na témata, která řeší mladá generace - šikana, kouření, sex, láska, vztahy, AIDS, přátelství, rodina, atd. Velkým zpestřením byl opravdový koncert s rockovou americkou kapelou a následné worshopy s žáky 9. tříd. Domnívám se, že si to naši žáci užili a já děkuji všem organizátorům za skvělé dopoledne.

Petr Peroutka

O tom, jak celou akci vnímali sami žáci, vypovídá následující příspěvek.

EXIT  TOUR  na ZŠ 9. května

V pátek 28. 4. se 2. stupeň naší školy zúčastnil preventivního programu Exit Tour, jehož součástí bylo i vystoupení americké kapely Divine Attraction, která pochází z Los Angeles. Celý Exit Tour tým (cca 15 lidí) k nám do školy dorazil již brzy ráno, protože bylo nutné nastěhovat aparaturu kapely do tělocvičny. Celé to spíš připomínalo přípravu skupiny AC/DC v O2 aréně. V 8 hodin byl program zahájen hodinovým koncertem a poté následovaly přednášky na různá témata jako např. šikana, život v závislosti, moderní je nekouřit. Pro deváťáky byly určeny 2 bloky: O nemoci AIDS, lásce, sexu, věrnosti a World Road Trip. Přednáška o nemoci AIDS byla pro mnohé z nás šokující, ale to byl nejspíš účel. Příběhy lidí i z našeho okolí, fotky a ukázky z filmů nás donutily se zamyslet nad tím, jak vážné téma to je. V dnešní době se o nemoci AIDS příliš nemluví, ale pro dospívající je to o to víc nebezpečné. Přístup lektora pana Tomáše Řeháka byl podle nás víc než správný. Nechtěl nás vyděsit.  Na druhou část preventivního programu jsme se přesunuli do tělocvičny. Tam nás uvítala skupinka usměvavých mladých lidí, mezi nimiž byli i členové kapely Divine Attraction. Blok plný her a zábavy na téma velkých amerických měst byl pro nás velkým přínosem, protože jsme mluvili anglicky s rodilými mluvčími. A co říci na závěr? Mladí lidé, kteří jsou nadšeni pro svou práci, možná si plní svůj sen a jsou tolik usměvaví, se pro nás stali velkou pozitivní inspirací do života. Všem z týmu Exit Tour patří jedno velké DÍKY.

Nikola Rybníčková, žákyně 9.A

Aktuality

Rodiče vítáni

31.10.

Získali jsme značku Rodiče vítáni, která je udělována školám, které splňují kritéria partnerské a přátelské komunikace.

Přihlášky

30.8.

V dokumentech ke stažení najdete přihlášku do ZŠ, přihlášku do MŠ, přihlášku ke stravování a další dokumenty.

Včely ve škole

14.6.

Dne 16. května 2012 se do školy po mnoha letech opět vrátily včely.

Smlouva s rodiči

27.2.

Naše škola se účastní projektu MŠMT "Ověřování individuálních výchovných plánů", tzv. smlovy s rodiči. Více v projektech.