Krajské kolo dopravní soutěže

Školní rok 2023/2024

 

 

Dopravní soutěž mladých cyklistů

Základní a mateřská škola 9. května Sezimovo Ústí:

Postup do krajského kola nás potěšil, ale byl to i velký závazek. Soutěž probíhala na dopravním hřišti v Táboře u Jordána. Družstva ze sedmi okresů bojovala o postup do republikového finále v pěti disciplínách: znalosti pravidel silničního provozu, jízdě po dopravním hřišti, jízdě zručnosti, poskytování první pomoci a novou disciplínou – práce s mapou.

Chladné a deštivé počasí nám příliš nepřálo, ale změna organizace soutěže oproti jiným rokům, nám prospěla. Část závodu probíhala v budově úřadu práce, kde se děti mohly ukrýt před nepřízní počasí.

Přesto nám postup z krajského kola zase tradičně unikl jen o pověstný vlásek. Žáci kategorie 7. – 9. tříd skončili na 2. místě (Tereza Šímová, Anička Kratošková, Ondra Rychlý, Radek Vocílka). Mladší žáci obsadili krásné 3. místo (Monika Tajtlová, Tomáš Belada, Robert Kostlán – teprve žáci 4.tř a Kristýna Kliková z 5. tř.). Všichni se velmi poctivě a odpovědně připravovali a statečně bojovali o co nejlepší  umístění, což se jim všem nakonec i podařilo.

Chtěla bych všem našim soutěžícím, ale také náhradníkům, poděkovat za jejich odhodlání a skvělou reprezentaci školy a doufám, že jim úspěch dodá chuť soutěžit i příští rok. Já osobně se  na spolupráci s nimi všemi velice těším už nyní.

              Pavla Lenzová, vedoucí kroužku dopravní výchovy