Londýn 2015

Londýn 2015

Základní a mateřská škola 9. května Sezimovo Ústí:

V neděli 31.5. jsme u školy ve 13.05 zamávali rodičům a vydali se na západ. Německo je opravdu dlouhé, ale v brzkých ranních hodinách jsme byli v Calais. Do té doby ani nikdo nezaregistroval, že jsme přejeli nějaké hranice. Ale Angličané si nás nechali vystoupit do tradičního "hada" a všichni jsme přistupovali k celníkům jednotlivě. Musím říci, že v 5 hodin ráno jsem ještě tolik rozjasněných obličejů neviděl - to jak vycházeli žáci od celníků.

Trajekt byl přijat s nadšením, pro mnohé to byl prvoživotní zážitek. Moře klidné, tak všichni s nadšením očekávali bílé útesy dowerské.

Celý týden nám přálo počasí, děti byly celkem spolehlivé, vrátili jsme se v pořádku a vůbec jsme nepotřebovali lékárničku, ani jakoukoliv službu pojišťovny - co víc si přát...

Jen mě trochu překvapilo, že některé účastnice zájezdu mají univerzitní město Oxford spojeno pouze s nákupním domem. (Alespoň tak jsem se to dočetl v krátkých slohových reflexích.)

J. Mengler

Aktuality

Rodiče vítáni

31.10.

Získali jsme značku Rodiče vítáni, která je udělována školám, které splňují kritéria partnerské a přátelské komunikace.

Přihlášky

30.8.

V dokumentech ke stažení najdete přihlášku do ZŠ, přihlášku do MŠ, přihlášku ke stravování a další dokumenty.

Včely ve škole

14.6.

Dne 16. května 2012 se do školy po mnoha letech opět vrátily včely.

Smlouva s rodiči

27.2.

Naše škola se účastní projektu MŠMT "Ověřování individuálních výchovných plánů", tzv. smlovy s rodiči. Více v projektech.