Příměstský tábor

Příměstský tábor 2011

Základní a mateřská škola 9. května Sezimovo Ústí:

Přestože byly prázdniny v plném proudu, v  týdnu od 8. do 12. srpna se lavice jedné z tříd ZŠ Sezimovo Ústí nečekaně zaplnily osmnácti školáky. Děti od první do páté třídy zde ale nebyly kvůli učení, nýbrž kvůli zábavě! Škola pro ně totiž premiérově přichystala Příměstský letní tábor, který nabízel pestrý program denně od 8 do 16 hodin.

Dny plné her, soutěží, výletů a výtvarných prací děti nadchly. Hned v pondělí jsme modelovali zvířátka z moduritu a následně z nich sestavili celou zoologickou zahradu. V úterý jsme vyrazili na výlet do Soběslavi, kde děti zaujal především vypreparovaný medvěd v Rožmberském domě, nové hřiště u kina a rozhled ze soběslavské věže. Ve středu jsme se mimo jiné zabývali výrobou vlastního fotorámečku a v tělocvičně si protáhli těla při opičí dráze. Čtvrtek patřil návštěvě táborského historického centra, strašidelného podzemí a věže, odpoledne jsme se pak v tělocvičně seznámili s florbalem a také jsme si ho zahráli. Páteční počasí přímo vybízelo k výletu, proto jsme nelenili a „Bechyňskou střelou“ jeli rovnou do Bechyně. V tomto krásném lázeňském městě jsme obdivovali zámek a exotické ptactvo v zámecké zahradě.

Když v pátek nastalo loučení, bylo nám všem líto, že tábor končí. Společný týden jsme si užili a děti odcházely plné nových zážitků a zkušeností a už se těšily na příští rok. Snad i napřesrok se tábor vydaří alespoň tak, jako ten letošní.

Aktuality

Rodiče vítáni

31.10.

Získali jsme značku Rodiče vítáni, která je udělována školám, které splňují kritéria partnerské a přátelské komunikace.

Přihlášky

30.8.

V dokumentech ke stažení najdete přihlášku do ZŠ, přihlášku do MŠ, přihlášku ke stravování a další dokumenty.

Včely ve škole

14.6.

Dne 16. května 2012 se do školy po mnoha letech opět vrátily včely.

Smlouva s rodiči

27.2.

Naše škola se účastní projektu MŠMT "Ověřování individuálních výchovných plánů", tzv. smlovy s rodiči. Více v projektech.