První vysvědčení pro předškoláky

První vysvědčení pro předškoláky

Po čtyři listopadová středeční odpoledne se ZŠ a MŠ 9. května zaplnila předškoláky a jejich rodiči. Zdejší učitelky 1. stupně si pro ně připravily program, ve kterém si děti vyzkoušely svoji připravenost na školu. Skákaly na trampolínách, cvičily s velkými míči, tančily zumbu.

Prověřovaly svoji hbitost a koordinaci při hře s padákem. Rodiče tak viděli své děti, jak dokáží spolupracovat s učitelkou, jak reagují na pokyny a dokáží je dodržet. Mohli porovnat šikovnost svých ratolestí s nastávajícími prvňáčky při ochutnávání a poznávání ovoce a zeleniny, hledání podle tvarů a čichu. Při matematických hrátkách si mnozí vyzkoušeli práci s interaktivní tabulí, která je velice motivovala a nadchla.

Na závěrečné setkání si paní učitelky připravily překvapení s prstovými barvami. Pomoci přišly i žákyně 6. a 8. třídy. Vyzdobily dětské obličejíky maskami motýlů, berušek či jinými ornamenty.
Při posledním setkání děti obdržely za svoji snahu obrázkové vysvědčení s opravdovou jedničkou a byla jim představena paní učitelka budoucích prvňáčků.

Doufáme, že jsme dětem i rodičům ukázali „školu hrou“, kdy děti se něčemu novému učí, ale také se baví. A i když to tak úplně nevypadá, je to po všech stránkách metoda velmi náročná pro učitelky. Proto bych jim ráda za jejich snahu a práci nejen pro předškoláky ráda poděkovala. A s vámi ostatními nashledanou v lednu!

Pavla Lenzová, ZŠ a MŠ 9. května 489

Aktuality

Rodiče vítáni

31.10.

Získali jsme značku Rodiče vítáni, která je udělována školám, které splňují kritéria partnerské a přátelské komunikace.

Přihlášky

30.8.

V dokumentech ke stažení najdete přihlášku do ZŠ, přihlášku do MŠ, přihlášku ke stravování a další dokumenty.

Včely ve škole

14.6.

Dne 16. května 2012 se do školy po mnoha letech opět vrátily včely.

Smlouva s rodiči

27.2.

Naše škola se účastní projektu MŠMT "Ověřování individuálních výchovných plánů", tzv. smlovy s rodiči. Více v projektech.