Táborská knihovna

4. B v táborské knihovně

Základní a mateřská škola 9. května Sezimovo Ústí:

11. listopadu jsme se čtvrťáky navštívili Městskou knihovnu v Táboře.

 

Ani ranní dešťová sprška nám rozhodně nezabránila zaklepat na „bránu“ táborské knihovny. Obrovskou říší knih, kterých je tu přes 130 000, nás provedly dvě velmi milé paní knihovnice. Vzaly nás nejen do dětského oddělení, ale ukázaly nám, jak vypadá i oddělení pro dospělé čtenáře a hudební sekci, kde jsou k dispozici nejen CD, ale i e-knihy, DVD, komiksy a sci-fi knížky.

Po důkladném prozkoumání všech koutů knihovny jsme se vrátili na dětské oddělení, kde pro nás měly paní knihovnice připravený program se záludnými úkoly zaměřenými na bajky, pověsti a báje. Poté jsme si vybrali jakoukoli knihu bájí a pověstí a pustili jsme se do čtení, abychom si zažili čtenářskou dílnu přímo v ráji knih. Dnešní úkol zněl: Co zajímavého se odehrálo v tvé pověsti?

Na závěr jsme pak „prošmejdili“ všechny regály a každý si prohlédl knížky, které ho nejvíce zaujaly. Všichni jsme odcházeli velmi nadšení, nabuzení k dalšímu čtení a většina si také nesla domů přihlášky do této knihovny.

 

Petra Melichová

 

Aktuality

Rodiče vítáni

31.10.

Získali jsme značku Rodiče vítáni, která je udělována školám, které splňují kritéria partnerské a přátelské komunikace.

Přihlášky

30.8.

V dokumentech ke stažení najdete přihlášku do ZŠ, přihlášku do MŠ, přihlášku ke stravování a další dokumenty.

Včely ve škole

14.6.

Dne 16. května 2012 se do školy po mnoha letech opět vrátily včely.

Smlouva s rodiči

27.2.

Naše škola se účastní projektu MŠMT "Ověřování individuálních výchovných plánů", tzv. smlovy s rodiči. Více v projektech.