Vzdělání a řemeslo

Školní rok 2023/2024

 

 

1. místo ve spolupráci s COP Sezimovo Ústí a firmou Brisk Tábor

Základní a mateřská škola 9. května Sezimovo Ústí:

Principem soutěže byla hlavně spolupráce "malých" a "velkých". Letos nebyl úkol zrovna nejlehčí. Stavělo se mechanické razítko, které bylo poháněno elektrickým motorkem. Komise výrobek hodnotila zhruba z osmi kritérií,  důkladně kontrolovala všechny spoje, sledovala komunikaci ve skupině a výsledkem bylo, že náš tým zvítězil. Lukáš Bína, Matouš Strnad z 5. A a Karel Strnad z 5. B opravdu odvedli poctivou práci, za časový limit 2,5 hodiny se vůbec nezastavili a pilně se svými staršími kolegy montovali podle návodu. 

Ještě větším nadšení bylo zjištění, že vítězný tým bude naši školu, COP Sezimovo Ústí a Brisk Tábor reprezentovat na celostátní soutěži v Praze dne 27. dubna 2017.

Děkujeme firmě Brisk a COP S. Ústí, že naši žáci mohou zažít tak velký úspěch.

J. Mengler