Zápisky z hor - 8.ABC

Školní rok 2023/2024

 

 

Zápisky z hor - 8. ABC

Základní a mateřská škola 9. května Sezimovo Ústí:

V pátek ještě půjdeme dopoledne lyžovat. Autobus pro nás přijede kolem 14. hodiny. Předpokládaný návrat do Sezimova Ústí ke škole bude po 16. hodině. 

Čtvtek 6. ledna 2022

Do rána nasněženo, vypadá to čím dál tím lépe. Máme chvílemi i azurové nebe, svítí sluníčko, VŠICHNI SE ROZJEZDILI, JEZDÍ NA LANOVCE. Někteří zažili i hry na sněhu, čímž jim bylo zpestřeno sjezdové lyžování. Odpoledne ještě procházka, posuďte sami podle snímku "Děti a sníh".  JM

Středa 5. ledna 2022

Ještě nad ránem to vypadalo hrozivě, kapky deště bubnovaly na plechovou střechu. Během dopoledne sněží, protože mrzne, a tak na Kobyle zasněžují, LYŽUJEME ODPOLEDNE!!! Hurá!!!  JM

Úterý 4. ledna 2022

Předpověď počasí se bohužel naplnila, není možno jít lyžovat. Prší celý den. 

Ačkoliv ve zprávách je slyšet cosi o povodních na Šumavě, zde na Nových Hutích žádná voda nehrozí, jsme na vršku, v hotelu je teplo a sucho. 

Dopolední program vyplněn teorií lyžování dle videoukázek, odpoledne přece jen vycházka. Aladin sice sliboval chvíli bez deště, ale na horách se rychle vše mění, a tak se zase již sušíme. Uvidíme, začne-li v noci padat, jak to předpověď hlásí. 

                        JM

Pondělí 3. ledna 2022

Příjezd do Nových Hutí, dobrý oběd - kuře pečené, odjezd na Zadov - sjezdovka Kobyla.

Lyžují všichni, začátečníci se učí, pokročilí jezdí na lanovce - téměř do zavírací doby. Ovšem sníh taje, začíná pršet a vyhlídky na počasí nejsou dobré. 

J. Mengler